sweetthink
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Ogólne wrażenia :)

5 posters

Go down

Ogólne wrażenia :) Empty Ogólne wrażenia :)

Pisanie by PatsyGirl Pon Lut 02, 2009 5:54 pm

Tutaj dzielimy się ogólnymi wrażeniami na temat "Intruza". Wink
PatsyGirl
PatsyGirl
Mrs. Leto
Mrs. Leto

Liczba postów : 5911
Join date : 26/03/2008
Age : 32

http://www.patsy-girl.blog.onet.pl

Powrót do góry Go down

Ogólne wrażenia :) Empty Re: Ogólne wrażenia :)

Pisanie by Lockit Pon Lut 02, 2009 10:27 pm

No to może ja zacznę Wink

Hm. Gdy zaczęłam czytac Intruza, to juz się nie oderwałam. Tak bardzo mnie wciągnął, że nie potrafiłam przestać. Książkę zabrano mi siłą na 10 stron przed końcem. Myślałam, że zabiję (-.-), ale na szczęście szybko ją odzyskałam.

Pamiętam, że na samym początku nie znosiłam... Wandy. Irytowała mnie tym, że tak bezgranicznie wierzyła w ten system Dusz. Potem jakoś tak ją polubiłam, a już kompletnie zdobyła moje serce, gdy postanowiła oddać ciało Melanie i jeszcze wcześniej, gdy pojechała po lekarstwo dla Jamiego.

Melanie i Jared. To postacie, które lubiłam od początku do końca. Jared trochę mnie wkurzał, gdy odnosił się z taką niechęcią do Wandy, ale z drugiej strony go rozumiałam. Dusze zabrały mu miłość jego życia. Z jeszcze innej strony nie powinien winić jednej osoby za winę innych. No ale...

Ian. Na początku wydawał mi się taki... bez wyrazu. Jakoś tak całkowicie nie zdobył mojej sympatii. Czytałam w innych działach, że porównywałyście go do Jacoba, ale gdybym ja miała wybierac między nimi dwoma, to wybrałabym Jacoba. xD Ian jakoś tak... no, coś w nim mi nie odpowiada, sama nie wiem co.

Ogólnie Intruz mnie zaczarował. Tyle uczuć, emocji towarzyszyło mi przy czytaniu tej książki. Przy każdej sytuacji miałam jakby takie dwa toki myślenia. Jeden taki bardziej rozsądny, a drugi... emocjonalny. Przeżywałam to wszystko tak, jakbym tam była. Jeszcze nigdy nie czytałam książki w taki sposób. Czułam to wszystko, co bohaterowie. Pamiętam, że gdy skończyłam, potwornie bolała mnie głowa. xD Potem nie mogłam zasnąć, musiałam sobie to wszystko poukładać.

A większą część książki przepłakałam. Musiałam jakoś dać ujść tym wszystkim uczuciom w jakiś sposób. xD

Nie no, kończę już, bo inaczej zaraz pójdę i zacznę czytać od początku. A poza tym muszę to sobie rozłożyć na raty, więc nie myślcie, że to koniec litanii. :lol2:
Lockit
Lockit

Liczba postów : 1943
Join date : 18/05/2008
Age : 28
Skąd : Bełchatów

Powrót do góry Go down

Ogólne wrażenia :) Empty Re: Ogólne wrażenia :)

Pisanie by Sheemeka Pon Lut 02, 2009 11:05 pm

dobra moja litania będzie krótka i zrozumiała <lol2>

To świetna książka. Bardzo wciąga, al;e także bardzo wzruszała. Dużo nad nią płakałam i nie mogę sie doczekać następnej części i pragne przeczyta.ć tę ksiązkę ponownei bo ejst świetna!
Sheemeka
Sheemeka
Mrs. Quincy
Mrs. Quincy

Liczba postów : 5596
Join date : 04/06/2008
Age : 28
Skąd : Toruń

http://www.myspace.com/sheemeka

Powrót do góry Go down

Ogólne wrażenia :) Empty Re: Ogólne wrażenia :)

Pisanie by `Syll Wto Lut 03, 2009 1:02 am

A ten Intruz to też jest część "Twilight", czy całkiem coś innego ?
`Syll
`Syll

Liczba postów : 1631
Join date : 08/08/2008
Age : 31
Skąd : Blachownia

http://www.drewniana.blog.onet.pl

Powrót do góry Go down

Ogólne wrażenia :) Empty Re: Ogólne wrażenia :)

Pisanie by PatsyGirl Wto Lut 03, 2009 2:07 pm

"Intruz" to jest inna powieść Stephenie.

"Intruz" to bez zwątpienia jedna z tych książek, dla których warto siedzieć po nocy i psuć sobie wzrok.

Co do moich ulubionych postaci, to uwielbiam naszą kochaną dobrotliwą Wandę i Ian'a. Tak się ucieszyłam, że jednak nie pozwolili Wandzie umrzeć i ta dwójka mogła być wreszcie razem.

Za to bardzo denerwował mnie Jared. Całował i dotykał Melanie, nie patrząc na uczucia biednej Wandy. Natomiast ujęło mnie to, że tak dbał o Jamiego.
Nie jestem pewna, czy wtedy kiedy Wanda poprosiła go o kłamstwo, naprawdę skłamał. I czy naprawdę całował wtedy Wandę, czy jednak Melanie. Ten wątek strasznie mnie skołował.

Ian... cudo. W ogóle sam fakt, że zakochał się w Duszy, we własnym wrogu, czyni go innym - lepszym. Kochając Wandę nie zapominał o obecności Melanie. A ta scena, kiedy zaniósł ją do pokoju i oboje zaczęli płakać. <3

Czytając "The Host" miałam takie dziwne uczucie, że bardzo chciałam poznać koniec, a bałam się przewrócić kolejną stronę, bo nie chciałam, żeby się skończyło. Czytając sagę "Zmierzchu" chłonęłam książki bez opamiętania. Mam wrażenie, jakbym całą noc myślała o "Intruzie" przez sen. Była to też moja pierwsza myśl po przebudzeniu się. Ciągle mam przed oczami Wandę już w swoim nowym żywicielu, a także Wandę i Jared'a podczas pierwszego pocałunku.

Jestem totalnie skołowana i nie umiem pozbierać myśli, bo ciągle słyszę wybrane fragmenty książki w głowie i widzę je przed oczami. Ciągle myślę i czuję, a myślę i czuję zarówno z perspektywy Melanie, co Wandy.

Jezu... rozpisałam się. Mam nadzieję, że tak jak mówi wikipedia, jest to początek trylogii.
PatsyGirl
PatsyGirl
Mrs. Leto
Mrs. Leto

Liczba postów : 5911
Join date : 26/03/2008
Age : 32

http://www.patsy-girl.blog.onet.pl

Powrót do góry Go down

Ogólne wrażenia :) Empty Re: Ogólne wrażenia :)

Pisanie by `Syll Wto Lut 03, 2009 3:26 pm

a ona też o wampirach jest ? xD


sorry, że się tak dopytuję ^^
`Syll
`Syll

Liczba postów : 1631
Join date : 08/08/2008
Age : 31
Skąd : Blachownia

http://www.drewniana.blog.onet.pl

Powrót do góry Go down

Ogólne wrażenia :) Empty Re: Ogólne wrażenia :)

Pisanie by PatsyGirl Wto Lut 03, 2009 3:50 pm

Tak w skrócie - z wikipedii. Wink

Władzę nad światem przejmują tzw. Dusze – obca rasa z kosmosu. Jedną z ostatnich niezasiedlonych jest Melanie Stryder. W jej ciele zostaje umieszczona Dusza o imieniu Wagabunda, której zadaniem jest wydobyć z pamięci Mel szczegóły dotyczące miejsca ukrycia innych rebeliantów. Okazuje się jednak, że Melanie jest bardzo silną i waleczną istotą i nie zamierza dać się stłamsić. Ogdradza swoją pamięć grubym murem od Wagabundy i toczy z Duszą walkę o pozostanie w swoim ciele. Nie jest w stanie nad nim władać, ale jej umysł wciąż pracuje... Problemem Wagabundy z żywicielką interesuje się Łowczyni, która notorycznie ją śledzi. Tymczasem cierpiąca z powodu utraty ukochanego Jareda Melanie, podsuwa Wagabundzie coraz to nowe wspomnienia z nim związane. Wagabunda i Melanie stają się sojuszniczkami i razem wyruszają na pustynię, na poszukiwanie Jareda – człowieka, którego obie kochają...
PatsyGirl
PatsyGirl
Mrs. Leto
Mrs. Leto

Liczba postów : 5911
Join date : 26/03/2008
Age : 32

http://www.patsy-girl.blog.onet.pl

Powrót do góry Go down

Ogólne wrażenia :) Empty Re: Ogólne wrażenia :)

Pisanie by `Syll Wto Lut 03, 2009 3:52 pm

dzięki Pats :*:
chyba kupię tego Intruzaa. ^^
`Syll
`Syll

Liczba postów : 1631
Join date : 08/08/2008
Age : 31
Skąd : Blachownia

http://www.drewniana.blog.onet.pl

Powrót do góry Go down

Ogólne wrażenia :) Empty Re: Ogólne wrażenia :)

Pisanie by Lockit Wto Lut 03, 2009 9:25 pm

Znowu dzisiaj zaczęłam czytać Intruza i polubiłam Iana. :leze!: A Jared mnie trochę wkurzył, bo zaczęłam czytać od tego fragmentu, w którym się kłócił z Ianem. White & Patsy To chyba po prostu jest tak, że ile razy przeczytam tę książkę, tyle razy będę zmieniać swoje nastawienie do poszczególnych postaci. xD
Lockit
Lockit

Liczba postów : 1943
Join date : 18/05/2008
Age : 28
Skąd : Bełchatów

Powrót do góry Go down

Ogólne wrażenia :) Empty Re: Ogólne wrażenia :)

Pisanie by Sheemeka Sro Lut 04, 2009 10:51 pm

Haha...ja zacznę czytac intruza jeszcze w ferie Wink
Sheemeka
Sheemeka
Mrs. Quincy
Mrs. Quincy

Liczba postów : 5596
Join date : 04/06/2008
Age : 28
Skąd : Toruń

http://www.myspace.com/sheemeka

Powrót do góry Go down

Ogólne wrażenia :) Empty Re: Ogólne wrażenia :)

Pisanie by Lipciaaaa Sob Lut 21, 2009 12:18 pm

Świetna książka.
Zakochałam się w niej bez pamięci kiedy dostałam ją w święta. Dziwnym trafem ludzie wokół mnie nie przyjęli jej tak dobrze jak ja.
Te wszystkie emocje, uczucia, pocałunki. Było to dla mnie coś wspaniałego.
Wanda. Z każdej perspektywy była dla mnie pozytywną postacią, nawet na samym początku, ponieważ to co robiła, robiła bez większej wiedzy na ten temat. Poszukiwania miłości z jej myśli jeszcze bardziej mnie przekonało.

I w sumie najbardziej polubiłam właśnie postać Wandy i te myśli Melani. Kiedy były razem były wręcz idealne. To gadanie w głowie, te wspomnienia niby wkurzające, ale jak bardzo odzwierciedlające panikę Melani, walkę tej osoby jej silną osobowość. A połączenie tego płomienia z nieśmiałą i naiwną Wandą dało po prostu mieszankę wybuchową.
Lipciaaaa
Lipciaaaa

Liczba postów : 3418
Join date : 04/05/2008
Age : 31
Skąd : Gdy/Tcz/Wro xd

http://photoblog.pl/lipciaaa

Powrót do góry Go down

Ogólne wrażenia :) Empty Re: Ogólne wrażenia :)

Pisanie by Lockit Sob Wrz 26, 2009 12:08 pm

A ja właśnie przeczytałam na Onecie, że mają zekranizować Intruza.
Podobne reżyserem ma być Andrew Niccol, ten który reżyserował Pana życia i śmierci. Wink

Osobiście sądzę, że nie powinni tego robić. ;| Kiedy tylko te wszystkie HoTT13<333 usłyszą, że kolejna powieść autorki Zmierzchu jest w kinach, to całe szaleństwo zacznie się od nowa.
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Intruz będzie dla nich trochę za trudny. Wink
Lockit
Lockit

Liczba postów : 1943
Join date : 18/05/2008
Age : 28
Skąd : Bełchatów

Powrót do góry Go down

Ogólne wrażenia :) Empty Re: Ogólne wrażenia :)

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Pozwolenia na tym forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach