sweetthink
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

+6
Dorota_Girl
Peth
Olusia:*
Wondergirl
naciak
mysweettime
10 posters

Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by mysweettime Wto Kwi 08, 2008 7:23 pm

28 sierpnia 2007, 4:30
W nieco chłodnym studiu radiowym, piosenko-pisarz Luke McMaster nanosi bębnowe bity na keyboard, kiedy jego współtwórczyni, Lights, wpada do pomieszczenia i rzuca się na kartkę papieru, na której jest mnóstwo wypisanych słów jak czytelna piosenka. Zapisuje kilka słów pod refrenem po czym rozpromieniała szerokim uśmiechem, który był prawie za duży dla jej drobnej twarzy.

"Wyprawy do łazienki są najlepsze, bo siedzisz i..." przerywa na chwilę by odwrocić się i pomyśleć "przychodzą ci do glowy świetne pomysly". Lights, a tak naprawdę Valerie Poxleitner, śpiewa nową piosenkę McMasterowi, który kiwa głowa na zgodę.

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii 34b07d60404b88f8f8c8feeuw8

Piosenka nabiera kształtu i dopasowuje się do sceny, w której Jude Harrison wykona ją na fortepianie.

Para, razem z ośmioma innymi piosenkami, spędza tydzien w kampusie Centennial College na Mortimer i Carlaw Aves, piszac oryginalne piosenki do czwartego sezonu serialu nadawanego przez CTV - Instant Star.

Przez tydzien, pisarze miksują i spotykają się z jeszcze jednym twórcą, by nabrać innego brzmiania. Serial ma trzy piosenko-pisarskie kampusy na każdy sezon, by stworzyć piosenki.

Greg Johnston, Chris Burke-Gaffney i Damhnait Doyle zmagaja się z rytmem wersu refrenu w piosence o zyciu gwiazdy.

Rob Wells i Christopher Ward pracują na fortopianie w głównym holu collage'u. Ward przyniósl słowa, które dal Wellsowi, który w ciągu 10-20 minut stworzył linie melodyczną.

Wells gra melodię, która brzmi jak pieśń koscielna, a Ward dogrywa na swojej gitarze po spisaniu akordów. Ward spiewa, ale jeden wers refrenu ma za duzo sylab. Znajduja wlasciwy wyraz, nagrywają utwór, a potem wracaja do studia by uporzadkować nagrania.

Na poczatku tygodniowego pisania piosenek muzycy, scenarzysci i producenci spotykaja się w Epitome Pictures.

Glówny producent, Stephen Stohn, mówi jak dobrze Instant Star zostalo przyjęte w 120 krajach, ale dopowiada tez troche o programie CTV, Jeden z odcinków leci dzisiaj o 20:30 po Kanadyjskim Idolu; ostatnie dwa odcinki 3 sezonu pokaza się w najblizsza niedzielę o 19 i 19:30.

Mowi, że pierwsze odcinki czwartego sezonu ida dobrze, że Harrison, grana przez Alexz Johnson, jest bardziej dojrzala, i że muzyka nadaje duzo temu serialowi.

Glówna scenarzystka, Tracey Forbes, daje zapowiedź akcji kończącej ten sezon. Kiedy mowi o pomysłach - niezależnosci, problemach w relacjach - i tempie, które chciałaby uslyszec w piosenkach, muzycy pisza notatki. Piosenko-pisarze mówia, że czasem latwiej jest im pisać piosenki do serialu niz dla nich samych, albo innych artystów, bo Jude jest bardzo uniwersalna postacia.

"To nie Ugly Betty [polski tytul to Brzydula - dopisala redakcja], to nie idiosynkretyczna postać" mówi Johnston.

Pisanie muzyki dla telewizji nie jest juz napiętnowane, mówia pisarze, którzy pracowali z wielkimi gwiazdami wliczajac Backstreet Boys, Hilary Duff i Nicka Lachey'a.

"Seriale, takie jak The O.C. i Grey's Anatomy, tworza teraz artysów" mówi Johnstone. "Kierownicy muzyczni tych seriali są pełni energii, moga cię stworzyć, albo zniszczyć".

Doyle mówi, ze telewizja jest teraz największym miejscem, gdzie można pokazać muzykę ludziom, że staje się wazniejsza niz radio i wyprzedaże plyt. Pomyślcie o tych chwytliwych muzyczkach z reklam, programów, które sciagacie niemalże natychmiast.


Zapach grilla rozchodzi się w domu Stohn'a, gdzie jest on z muzykami i scenarzystami. Po obiedzie wszyscy usiedli w salonie, a Stohn włączyl plytę tego tygodnia.

Jedna za druga, wszystkie piosenki odbijają się od ścian i muzycy bujaja się do muzyki. Stojący w drzwiach Stohn porusza nogą w rytm muzyki, a nawet brzdaka na gitarze z tej okazji.

"Jak to mozliwe, ze w poniedzialek mieliśmy tylko tematy?" mówi z radosnym usmiechem.

Piosenka od Johnstona, Burke'a-Gaffney'a and Doyle jest następna. "Juz nawet widzę Jude śpiewajaca podczas montazu", mowi Forbes po zagraniu tuzina piosenek.

Wieczorem, mala grupa, w której byli tez Lights i McMaster zbieraja się w sali teatralnej. Stohn pokazuje im surowy kawałek jednego z pierwszych odcinków czwartego sezonu, gdzie użyta jest piosenka z poprzedniego kampusu - dzwięk ispirowany Sgt. Pepper.

"Dzięki, że zrobiliscie cos tak niesamowitego z nasza piosenka" powiedzial McMaster do Stohna. "To takie satysfakcjonujące".
mysweettime
mysweettime
Mrs. Rozon
Mrs. Rozon

Liczba postów : 3285
Join date : 30/03/2008
Age : 28
Skąd : Kołobrzeg

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by mysweettime Wto Kwi 08, 2008 7:24 pm

Wydaje mi się,że Lights na początku pracuje nad piosenką ''2 AM''
mysweettime
mysweettime
Mrs. Rozon
Mrs. Rozon

Liczba postów : 3285
Join date : 30/03/2008
Age : 28
Skąd : Kołobrzeg

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by naciak Wto Kwi 08, 2008 9:18 pm

fajne.
tj. ciekawe.
fajnie pokazane.
chcę więcej. ; ]
naciak
naciak

Liczba postów : 5520
Join date : 27/03/2008
Age : 30
Skąd : Gdynia.

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by mysweettime Wto Kwi 08, 2008 9:22 pm

Ja jeszcze poszperam w moich zbiorach naciak,jak cos znajdę ciekawego to obiecuje,ze zamieszczę
mysweettime
mysweettime
Mrs. Rozon
Mrs. Rozon

Liczba postów : 3285
Join date : 30/03/2008
Age : 28
Skąd : Kołobrzeg

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by Wondergirl Wto Kwi 08, 2008 9:23 pm

A gdzie to znalazłaś .?

Wondergirl

Liczba postów : 2353
Join date : 27/03/2008
Age : 31
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by mysweettime Wto Kwi 08, 2008 9:26 pm

Ojej,nie wiem,ja ciągle latam po internecie,na duuuuuzej ilośći stron,praktycznie ciodziennie znajduję jakąś nową czy strone czy ciekawostki
mysweettime
mysweettime
Mrs. Rozon
Mrs. Rozon

Liczba postów : 3285
Join date : 30/03/2008
Age : 28
Skąd : Kołobrzeg

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by Wondergirl Wto Kwi 08, 2008 9:30 pm

Ooo..
Ja też sobię latam i jakoś nie widzę ; p
Ale ja z reguły po największych.

Wondergirl

Liczba postów : 2353
Join date : 27/03/2008
Age : 31
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by mysweettime Wto Kwi 08, 2008 9:32 pm

A właśnie tu czasem się popełnia błąd,bo czasem na tych mniejszych,jeszcze nie dokońca rozkręconych są ciekawe artykuły i wieści
mysweettime
mysweettime
Mrs. Rozon
Mrs. Rozon

Liczba postów : 3285
Join date : 30/03/2008
Age : 28
Skąd : Kołobrzeg

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by Wondergirl Wto Kwi 08, 2008 9:33 pm

Wiem wiem.
Ale mi się nigdy nie chce.
Zawsze tylko DLS - Photos ; p

Wondergirl

Liczba postów : 2353
Join date : 27/03/2008
Age : 31
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by mysweettime Wto Kwi 08, 2008 9:41 pm

No tam to ja tez często siedzę tam najlepsze fotki zawsze są
mysweettime
mysweettime
Mrs. Rozon
Mrs. Rozon

Liczba postów : 3285
Join date : 30/03/2008
Age : 28
Skąd : Kołobrzeg

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by Wondergirl Wto Kwi 08, 2008 9:47 pm

I na instant-starz6
Tam zawsze prywatne można znaleźć.
Ciekawa jestem skąd oni je biorą, nigdzie indziej ich nie ma.

Wondergirl

Liczba postów : 2353
Join date : 27/03/2008
Age : 31
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by mysweettime Wto Kwi 08, 2008 9:48 pm

Noo,tak samo ciekawe skad biorą na dls gallery,ej,a co byś powiedziała,jakbyśmy np.stworzyli naszą galerię?
mysweettime
mysweettime
Mrs. Rozon
Mrs. Rozon

Liczba postów : 3285
Join date : 30/03/2008
Age : 28
Skąd : Kołobrzeg

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by Olusia:* Wto Kwi 08, 2008 10:37 pm

bardzo fajny artykul:)
Olusia:*
Olusia:*
Admin
Admin

Liczba postów : 908
Join date : 26/03/2008
Age : 34
Skąd : Puławy

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by Peth Wto Kwi 08, 2008 11:31 pm

Troszke stary...miałem go na swojej stronie (kiedy to było).. łohoh.. chyba 4 miesiące temu XD
lub 5... no ale fajnie ze znowu się odnalazł Wink
Peth
Peth

Liczba postów : 646
Join date : 27/03/2008
Age : 29
Skąd : Koło Poznania

http://www.peth94.deviantart.com

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by mysweettime Czw Kwi 10, 2008 7:36 pm

No wiesz Peth,ale skoro wiele osób go jeszcze nie widziało no to widocznie nie był zbyt popularny,choć jest ciekawy Wink
mysweettime
mysweettime
Mrs. Rozon
Mrs. Rozon

Liczba postów : 3285
Join date : 30/03/2008
Age : 28
Skąd : Kołobrzeg

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by Dorota_Girl Pią Kwi 11, 2008 8:41 am

ciekawie to wszystko przedstawili.
Widać,że osoby pracujące nad tekstami i muzyką są bardzo zdolne.
Dorota_Girl
Dorota_Girl

Liczba postów : 2444
Join date : 28/03/2008
Age : 31
Skąd : six feet from the edge.

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by PatsyGirl Pią Kwi 11, 2008 6:02 pm

świetny ten artykuł! ta praca coraz bardziej mnie ciekawi...
PatsyGirl
PatsyGirl
Mrs. Leto
Mrs. Leto

Liczba postów : 5911
Join date : 26/03/2008
Age : 32

http://www.patsy-girl.blog.onet.pl

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by Innocent_Girl Pią Kwi 11, 2008 8:39 pm

Rzeczywiście. Świetnie napisany. Smile

A co do twojej przyszłości Pats, to kto wie.?
Może to ty będziesz kiedyś pisać piosenki do znanych seriali.?
[Chociaż mam szczerą nadzieję, że uda się Tobie zabrnąć dużo dalej. Wink ]
Innocent_Girl
Innocent_Girl

Liczba postów : 85
Join date : 01/04/2008
Age : 29
Skąd : Malbork

http://www.life-of-the-innocent-girl.mylog.pl/

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by PatsyGirl Pią Kwi 11, 2008 9:57 pm

:*:*:*
Kto wie, kto wie xD
Przydałoby się więcej takich artykułów...
PatsyGirl
PatsyGirl
Mrs. Leto
Mrs. Leto

Liczba postów : 5911
Join date : 26/03/2008
Age : 32

http://www.patsy-girl.blog.onet.pl

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by priceless Pią Kwi 11, 2008 11:25 pm

No właśnie, więcej... Mogliby, np. napisać jak powstaje scenariusz, jak nagrywają piosenki, itd.^^
priceless
priceless

Liczba postów : 306
Join date : 27/03/2008
Age : 30
Skąd : Kraków

http://www.priceless-girl.mylog.pl

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by mysweettime Sob Kwi 12, 2008 12:40 pm

No ja dzisiaj bd szukać wszęzie gdzie tylko mogę,moze jeszcze coś znajdę,ale jeśli mi się uda to natychmiast zamieszczę to na forum Wink
mysweettime
mysweettime
Mrs. Rozon
Mrs. Rozon

Liczba postów : 3285
Join date : 30/03/2008
Age : 28
Skąd : Kołobrzeg

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by kToSiEk Nie Kwi 13, 2008 7:36 pm

Ciekawy ten artykułSmile Świetnie opisane. Przydałoby się więcej:P
kToSiEk
kToSiEk

Liczba postów : 939
Join date : 30/03/2008
Age : 30

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by mysweettime Nie Kwi 13, 2008 9:57 pm

Pewnie Ktosiu,już zabieram się do pisania :lol:
mysweettime
mysweettime
Mrs. Rozon
Mrs. Rozon

Liczba postów : 3285
Join date : 30/03/2008
Age : 28
Skąd : Kołobrzeg

Powrót do góry Go down

Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii Empty Re: Artykuł o tworzeniu muzyki do 4 serii

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Pozwolenia na tym forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach