sweetthink
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Rysowanie, malarstwo...

+29
Lockit
Sarah
Lipciaaaa
`Syll
2P
Mia
Joo
moniavelsara
Sheemeka
Feta
Shout
addiek
Apple
Oldź
Wega
Laffy
marie_helen
priceless
Firegirl
Innocent_Girl
kToSiEk
Hex
mysweettime
Gwiazdeczka
Dorota_Girl
Wondergirl
Mrs White
naciak
PatsyGirl
33 posters

Strona 7 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by Sarah Nie Lut 08, 2009 12:42 am

nie kochana, grafika to kierunek szkół plastyczno -artystycznych np. na zachodzie :* fajna zabawa, ale trzeba mieć talent - po 19 - 20 osób na miejsce O.o jest to jakaś tam odmiana kierunku ilustratorskiego np. w LA school of art jest i na pewno w Munich Schule of Kunst.
Sarah
Sarah

Liczba postów : 764
Join date : 28/03/2008
Age : 32
Skąd : From his heart :)

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by marie_helen Nie Lut 08, 2009 12:55 am

Sarah napisał:nie kochana, grafika to kierunek szkół plastyczno -artystycznych np. na zachodzie :* fajna zabawa, ale trzeba mieć talent - po 19 - 20 osób na miejsce O.o jest to jakaś tam odmiana kierunku ilustratorskiego np. w LA school of art jest i na pewno w Munich Schule of Kunst.

Nie rozumiem, chodzi ci o to, ze nie mam racji co grafiki projektowej, ze to nie jest reklama? Nie lapie Razz
marie_helen
marie_helen

Liczba postów : 191
Join date : 01/04/2008
Age : 34
Skąd : Torun

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by Sarah Nie Lut 08, 2009 1:00 am

chodzi mi o to że grafika jest oddzielnym kierunkiem , ale zawiera się owszem w reklamie, ale polega przeważnie na rysowaniu a nie na typowej grafice komputerowej, tworzonej w np. photoshopie Smile generalnie, jak widziałaś może prace pana Shinody to wiesz o co mi chodzi Smile
Sarah
Sarah

Liczba postów : 764
Join date : 28/03/2008
Age : 32
Skąd : From his heart :)

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by marie_helen Nie Lut 08, 2009 1:31 am

Sarah napisał:chodzi mi o to że grafika jest oddzielnym kierunkiem , ale zawiera się owszem w reklamie, ale polega przeważnie na rysowaniu a nie na typowej grafice komputerowej, tworzonej w np. photoshopie Smile generalnie, jak widziałaś może prace pana Shinody to wiesz o co mi chodzi Smile

O nieee, nie wiem skad to wiesz, ale to jest nieprawda. Wiem, bo jestem na na ASP i rownolegle z warsztatem jest projektowa, a poza tym sama (niestety!)mam zajecia z projektowej, tj przygotowanie do druku, ktore polega tylko i wylacznie na pracy przy komputerze w programach graficznych i zajecia z ilustracji, czyli np jak zaprojektowac ksiazke od podstaw i pozniej zaniesc ja do druku, mam tez wyklady z reklamy. Oni maja jeszcze pracownie plakatu oraz typografii (projektowanie czcionek, liczb). A Ich zajecia na uczelni polegaja przede wszystkim na pracy w photoshopie, ilustratorze, indesignerze, itd, czyli programach graficznych. Prawda, maja tak jak ja rysunek, rysunek anatomiczny, malarstwo czy pracownie warsztatowe, ale tylko po to, by rozwijac swoj talent, warsztat.
marie_helen
marie_helen

Liczba postów : 191
Join date : 01/04/2008
Age : 34
Skąd : Torun

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by Mrs White Nie Lut 08, 2009 1:42 am

marie...

w reklamie jest wiele z grafiki jest i być musi

ale jest tez wiele z rysunku. rysunek i literoznastwo taki przedmiot miałam każdego roku i zaczynało sie od kreślenia kółek odręcznie a skończyliśmy na odręcznym projektowaniu np witryn sklepowych

w tym masz tez psychologie reklamy i różne inne pierdoły które kształcą Twoją wyobraźnie nie tylko zdolności graficzne

problem polega na tym że tyle jest typów reklamy ile tak naprawdę rzeczy, które można zareklamować. i może sie wydawać proste łatwe i przyjemne... ale kiedy przychodzi ci zareklamować coś zupełnie oderwane od Twojej rzeczywistości musisz wykazać sie nie tylko zdolnościami obsługi programów graficznych. grafika to dopiero ostatni ten najłatwiejszy punkt każdej reklamy KAŻDEJ przed nim jest jeszcze sporo innych zupełnie nie komputerowych rzeczy...
Mrs White
Mrs White
Admin
Admin

Liczba postów : 3863
Join date : 26/03/2008
Age : 37
Skąd : o.O

https://sweetthink.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by marie_helen Nie Lut 08, 2009 2:05 am

Mrs White napisał:marie...

w reklamie jest wiele z grafiki jest i być musi

ale jest tez wiele z rysunku. rysunek i literoznastwo taki przedmiot miałam każdego roku i zaczynało sie od kreślenia kółek odręcznie a skończyliśmy na odręcznym projektowaniu np witryn sklepowych

w tym masz tez psychologie reklamy i różne inne pierdoły które kształcą Twoją wyobraźnie nie tylko zdolności graficzne

problem polega na tym że tyle jest typów reklamy ile tak naprawdę rzeczy, które można zareklamować. i może sie wydawać proste łatwe i przyjemne... ale kiedy przychodzi ci zareklamować coś zupełnie oderwane od Twojej rzeczywistości musisz wykazać sie nie tylko zdolnościami obsługi programów graficznych. grafika to dopiero ostatni ten najłatwiejszy punkt każdej reklamy KAŻDEJ przed nim jest jeszcze sporo innych zupełnie nie komputerowych rzeczy...

Alez ja to wiem, ze praca w reklamie to nie jest latwa sprawa ;> Widze to po tematach i zagadnieniach jakie maja ludzie na uczelni. Dla mnie to czarna magia i wiem, ze totalnie sie do tego nie nadaje, jest to bardzo ciezkie zajecie. No i racja, jezeli 2P chcialbys sie zajac reklama, to czeka cie ciezki kawalek chleba :> Ale wszystko jest dla ludzi...
Ahh no i po projektowaniu graficznym nie trzeba koniecznie pracowac w reklamie, wymyslac od podstaw itd, mozna rowniez pracowac w firmie graficznej i zajmowac sie takimi rzeczami jak po wzornictwie, czyli projektowaniem opakowan, itp itd Wink Zreszta mozna zajmowac sie wszystkim i niczym, jak po kazdym kierunku takiej uczelni, jak moja :>
marie_helen
marie_helen

Liczba postów : 191
Join date : 01/04/2008
Age : 34
Skąd : Torun

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by PatsyGirl Nie Lut 08, 2009 2:12 am

A ja to nic nie rozumiem w waszych rozmów, a jak miałam 9 lat, to się upierałam jak głupia, że chcę studiować grafikę komputerową (potem miałam długą fazę na studia prawnicze... xD).
PatsyGirl
PatsyGirl
Mrs. Leto
Mrs. Leto

Liczba postów : 5911
Join date : 26/03/2008
Age : 32

http://www.patsy-girl.blog.onet.pl

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by marie_helen Nie Lut 08, 2009 2:47 am

PatsyGirl napisał:A ja to nic nie rozumiem w waszych rozmów, a jak miałam 9 lat, to się upierałam jak głupia, że chcę studiować grafikę komputerową (potem miałam długą fazę na studia prawnicze... xD).

Studia prawnicze?! xD Toc to samobojstwo! Tyle nauki i to nie tylko przez okres studiow, ale i pozniej, praktycznie do konca zycia...

Dobra, by nie robic totalnego offtopu i by dalej nie przynudzac o reklamie (ha, tak jakby teraz mialo sie zrobic ciekawie :>)dam kilka swoich prac, choc nie sa najlepsze i mam wrazenie, ze z roku na rok rysuje coraz gorsze badziewia. Z gory przepraszam za jakos, ale sa to duze prace i musialam robic zdjecia.

Mam nadzieje, ze golizna nikogo nie zgorszy :> Sa tez nieskonczone, ale znajac mnie, takie juz pozostana Wink Olowek 100x70
Rysowanie, malarstwo... - Page 7 To1dk4

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 To3ff8

Martwa weglem, 100x70
Rysowanie, malarstwo... - Page 7 To2eq9

No i ostatnia praca, linoryt. Nie wiem, czy ktos wie na czym polega ta technika, no ale tak ogolnie polega to na wycinaniu dlutem w linoleum, na ktore pozniej nanosimy walkiem farbe drukarska i chwyta ona miejsca nie wyciete, a wyciete pozostaja biale. Format 100x70

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 To4df2


I jeszcze chcialabym nawiazac do postu z poprzedniej strony, do prac Sarah - jaki brak talentu, o czym ty mowisz! Tego dziadka narysowalas, jak mialas 14 lat, tak? Jest naprawde dobry, ja jak odgrzebuje prace z tego okresu, to az plakac mi sie chce xD Rysuj, cwicz, praktyka czyni mistrza Wink
marie_helen
marie_helen

Liczba postów : 191
Join date : 01/04/2008
Age : 34
Skąd : Torun

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by Sheemeka Nie Lut 08, 2009 11:40 am

To jest piękne ! :*:
Sheemeka
Sheemeka
Mrs. Quincy
Mrs. Quincy

Liczba postów : 5596
Join date : 04/06/2008
Age : 28
Skąd : Toruń

http://www.myspace.com/sheemeka

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by Wondergirl Nie Lut 08, 2009 12:30 pm

O jaa, takie szczegóły w linoleum wydłubać to nie jest już prosta sprawa ;D
A reszta rysunków - świetne po prostu, najbardziej mi się chyba martwa podoba, kobieta zresztą też ;]

Wondergirl

Liczba postów : 2353
Join date : 27/03/2008
Age : 31
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by Sarah Nie Lut 08, 2009 1:37 pm

dzięki Marie :* ale nie jestem pewna czy to jest dla mnie Razz A o tym kierunku wiem bo chciałam składać podanie na kursy ilustratorskie do Monachium XD Zawsze chciałam ilustrować książki dla dzieci ... i po prostu sprawdzałam. i jest to tzw. ilustrator - grafik, ale z tego co pamiętam to jeden z wielu działów akurat na tym kierunku :lol: nie pamietam tylko jak to się dokładnie nazywało... ilustracja graficzna? nie pamiętam jakoś coś z grafiką rysunkową w każdym razie.
Sarah
Sarah

Liczba postów : 764
Join date : 28/03/2008
Age : 32
Skąd : From his heart :)

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by Lockit Nie Lut 08, 2009 1:49 pm

Marie, ta ostatnia praca jest po prostu niesamowita! Te pozostałe też są cudowne, ale tamta po prostu cudo! Jeszcze do tego zrobiona taką trudną techniką... Pięknie! :*:
Lockit
Lockit

Liczba postów : 1943
Join date : 18/05/2008
Age : 28
Skąd : Bełchatów

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by marie_helen Nie Lut 08, 2009 2:56 pm

Sarah napisał:dzięki Marie :* ale nie jestem pewna czy to jest dla mnie Razz A o tym kierunku wiem bo chciałam składać podanie na kursy ilustratorskie do Monachium XD Zawsze chciałam ilustrować książki dla dzieci ... i po prostu sprawdzałam. i jest to tzw. ilustrator - grafik, ale z tego co pamiętam to jeden z wielu działów akurat na tym kierunku :lol: nie pamietam tylko jak to się dokładnie nazywało... ilustracja graficzna? nie pamiętam jakoś coś z grafiką rysunkową w każdym razie.

To moze powinnas pomyslec wlasnie o grafice warsztatowej, ja to studiuje. Za granica w szkolach artystycznych maja moj kierunek, hmmm powiedzmy, ze ''rozbity'' na kilka innych. Ja mam wszystkie pracownie warsztatowe, tj. offset, sitodruk, pracownia druku wkleslego(metal), pracownia druku wypuklego (linoryt, drzeworyt, gipsoryt) i litografia (kamien). To sa najwazniejsze techniki, tylko wiadomo, ze przez cale zycie tego robic nie moge i mam tez pracownie, gdzie zajmuje sie projektowaniem. Ja wybralam pracownie ilustracji i tak jak ty, kiedys sobie myslalam, ze fajnie by bylo robic ilustracje do ksiazek dla dzieci. Tylko jak juz sie tym zajelam to zdalam sobie sprawe, ze jest to zbyt trudne i frajda robienia ilustracji gubi sie podczas tworzenia calej reszty, np tekstu. Ksiazka musi byc stworzona calkowicie od podstaw przez ciebie, tekst musi tworzyc integralna calosc z twoimi pracami. W tym roku mialam do zilustrowania Malego Ksiecia, gdzie jednak temat okazal sie zbyt trudny i dalam sobie pozniej z tym spokoj Wink W Londynie taki kierunek, ktory zajmuje sie ilustracja to Book Design albo Illustration.

Sama chce wyjechac, wlasnie do Londynu, gdyz uczelnie w Polsce prowadza wpspolprace z wielona uczelniami na swiecie, to moze wlasnie powinnas pomyslec o czyms w Polsce, a pozniej wyjechac na kilka lat. Finansowo jest o wiele latwiej to pogodzic Wink

Dziekuje za mile slowa Wink A wyciecie pracy w linoleum przy tak duzym formacie nie jest az takie trudne. Pozniej i tak juz wkurzona na ta prace cielam jak leci, byle by to wyciac, bo mialam przeglad ;D I nie jest to az tak trudna technika
marie_helen
marie_helen

Liczba postów : 191
Join date : 01/04/2008
Age : 34
Skąd : Torun

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by PatsyGirl Nie Lut 08, 2009 3:29 pm

Studia prawnicze?! xD Toc to samobojstwo! Tyle nauki i to nie tylko przez okres studiow, ale i pozniej, praktycznie do konca zycia...
Wiem, przeszło mi dokładnie rok temu po praktykach w kancelarii adwokackiej i kilku rozmowach z mecenasem i jego sekretarką, która obecnie chyba kończy prawo.

Cudne prace :*: Tak jak AnuS, chyba najbardziej podoba mi się martwa natura. Ogólnie zawsze podobały mi się prace wykonane węglem.
PatsyGirl
PatsyGirl
Mrs. Leto
Mrs. Leto

Liczba postów : 5911
Join date : 26/03/2008
Age : 32

http://www.patsy-girl.blog.onet.pl

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by Wondergirl Nie Lut 08, 2009 3:32 pm

Ja pamiętam jak u nas na kółku plastycznym wiele osób wycinało to lekka masakra była ; p
Faktycznie, nie zwróciłam uwagi na rozmiar, u nas zawsze bardzo małe były, ale ja sama po prostu nie potrafię nawet narysować twarzy, więc dla mnie wycięcie, jeszcze tak żeby wyglądały realistycznie to wielki wyczyn wręcz ; pp

Wondergirl

Liczba postów : 2353
Join date : 27/03/2008
Age : 31
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by marie_helen Nie Lut 08, 2009 4:19 pm

Ahhh ja tez robilam wiele linorytow formatu A4 i nie przepadalam za ta technika, bo wycinanie przewaznie niesamowicie starymi i tepymi dlutkami na tak malej powierzchni bylo totalnie bezsensowne Wink Zawsze sie nameczylam, a nigdy nie wychodzilo. A co do wyciecia twarzy, to wystarczy, ze wszystko sobie rozplanujesz i przemyslisz wczesniej, to latwo sie pozniej wycina.
marie_helen
marie_helen

Liczba postów : 191
Join date : 01/04/2008
Age : 34
Skąd : Torun

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by 2P Pią Mar 06, 2009 11:43 pm

Łaaa jak dawno mnie tu nie było ^^
Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Zombieeee_by_PawcioKy
A tutaj nie mój szkic, ale kolor spod mojej łapki Wink:
Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Animated_Two_Face_by_PawcioKy
2P
2P

Liczba postów : 224
Join date : 23/08/2008
Age : 31
Skąd : Gotham

http://gorillaz.dzs.pl/

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by 2P Nie Mar 08, 2009 7:42 pm

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Two_Face____Again_by_PawcioKy
2P
2P

Liczba postów : 224
Join date : 23/08/2008
Age : 31
Skąd : Gotham

http://gorillaz.dzs.pl/

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by naciak Pon Mar 09, 2009 7:00 pm

2P już wszyscy to ci chyba mówili, ale naprawdę jeny bosko rysujesz, no kurde. xd
naciak
naciak

Liczba postów : 5520
Join date : 27/03/2008
Age : 30
Skąd : Gdynia.

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by marie_helen Nie Kwi 05, 2009 10:37 pm

2P, dlaczego tyle photoshop'a? ;/ Fajnie rysujesz, wiec odpusc sobie troche ten program :> jestem uprzedona do rysowania w photoshopie, badz zaczynania rysunku, a konczenia go w tym strasznym programie, rysuj wiecej, to jest o wiele cenniejsze Wink

Wstawiam cos nowego, jestem zadowolona z tej pracy, bo powstala w naprawde ekspresowym tempie jak na mnie. Przepraszam za slabe zdjecia, ale praca jest troche przydlugawa, bo ma 3m dlugosci, i musialam ja zawiesic na 3 sztalugach, co zabawnie wygladalo :>

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 P40305451

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 P40405812r

btw co taka cisza w tym temacie? 2P nie obijaj sie, tylko prace wstawiaj, Sarah to samo :>
marie_helen
marie_helen

Liczba postów : 191
Join date : 01/04/2008
Age : 34
Skąd : Torun

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by Lockit Pon Kwi 06, 2009 8:14 pm

Oo Marie... Naprawdę bosko. Nie no nie wiem co powiedzieć, po prostu wielki talent...
Lockit
Lockit

Liczba postów : 1943
Join date : 18/05/2008
Age : 28
Skąd : Bełchatów

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by Wondergirl Pon Maj 25, 2009 12:35 am

Wzięło mnie coś dzisiaj na rysowanie.
I wyszło mi coś takiego.
Pierwszy raz udało mi się narysować jakąś twarz 'względnie'.
Ale i tak pewnie jeszcze z 10 razy będę to poprawiać ; p

https://2img.net/r/ihimizer/img43/403/tdsc09841.jpg

Wondergirl

Liczba postów : 2353
Join date : 27/03/2008
Age : 31
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by Wondergirl Sro Maj 27, 2009 10:44 pm

Czyli jednak jest tragicznie ; p

Wondergirl

Liczba postów : 2353
Join date : 27/03/2008
Age : 31
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by kToSiEk Nie Maj 31, 2009 2:48 pm

Tragicznie?
Pliiiiiiiiiiiiiiz...
Mnie się bardzo podoba.
kToSiEk
kToSiEk

Liczba postów : 939
Join date : 30/03/2008
Age : 30

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by tina Nie Maj 31, 2009 5:59 pm

mnie też Smile
tina
tina

Liczba postów : 304
Join date : 07/09/2008
Age : 28
Skąd : Toruń

http://www.aurifemina.fbl.pl

Powrót do góry Go down

Rysowanie, malarstwo... - Page 7 Empty Re: Rysowanie, malarstwo...

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 7 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Powrót do góry


 
Pozwolenia na tym forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach